Zmiana terminu spotkania PKO Ekstraklasy: Lech Poznań kontra Jagiellonia Białystok

Lech Poznań, który jest jednym z najważniejszych klubów piłkarskich w Polsce, postanowił przełożyć swoje nadchodzące starcie z Jagiellonią Białystok w ramach PKO Ekstraklasy. Pierwotnie, to spotkanie było umieszczone w kalendarzu na dzień 13 sierpnia. Zmiana terminu meczu ma na celu umożliwienie drużynie skoncentrowania energii na jej udziale w europejskich rozgrywkach pucharowych. Lech będzie rywalizować ze Spartakiem Trnawa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA.

Decyzja o przesunięciu daty meczu wynika z natłoku obowiązków, jakie spoczywają na ekipie Lecha Poznań. Klub musi godzić walkę o ligowe punkty z równoległym angażem w międzynarodowych rozgrywkach. Na mocy regulaminu, kluby PKO Ekstraklasy mają prawo do dwukrotnego przełożenia terminu spotkań podczas eliminacji – po raz pierwszy w rundach wstępnych, a drugi raz w ostatniej rundzie. Warto dodać, że do chwili obecnej Lech Poznań nie korzystał wcześniej z tej możliwości.

Wypowiedź trenera Lecha Poznań, Johna van den Broma na konferencji prasowej po niedzielnej grze z Zagłębiem Lubin sugerowała, że kwestia ewentualnego przesunięcia meczu z Jagiellonią Białystok była jeszcze otwarta. Niemniej jednak, dwa dni później klub podjął decyzję o zmianie daty spotkania.

Klub oficjalnie poinformował o swojej decyzji następująco: „Po rozmowach ze sztabem szkoleniowym, Lech Poznań zdecydował się wystosować do Ekstraklasy SA wniosek o zmianę terminu 4. kolejki spotkania z Jagiellonią Białystok. Mecz pierwotnie planowany był do rozegrania na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w nadchodzącą niedzielę (13 sierpnia), lecz teraz zostanie przeprowadzony w nowym terminie, który zostanie ogłoszony tak szybko, jak tylko go ustalimy.”