Termin zgłoszeń na akcję "Sprzątanie świata" w Poznaniu mija dzisiaj

Właśnie dzisiaj mija ostateczna data, by zarejestrować swoją grupę do wspólnej akcji czystości w Poznaniu, stolicy Wielkopolski. Nadchodzi kolejna edycja międzynarodowego przedsięwzięcia pod nazwą „Sprzątanie świata”, która jak co roku obejmuje również Poznań. W tym roku wydarzenie to ma specjalny wymiar, bowiem przypada na 30-lecie organizowania tych akcji w naszym kraju.

Organizatorzy z poznańskiego magistratu informują, że tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Akcja potrwa od 14 do 17 września. Ostatnia edycja pozwoliła na zebranie ponad 17 ton śmieci, natomiast suma odpadów zebranych przez ostatnie pięć lat wynosi ponad 175 ton.

Rejestracja na poznańskie wydanie „Sprzątania Świata” jest już otwarta. Warunki udziału są proste: zorganizuj grupę, wypełnij odpowiedni formularz, odejdź od Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP potrzebne materiały takie jak worki i rękawice, a następnie posprzątaj wybrany teren. Organizatorzy gwarantują, że odbiorą worki z zebranymi odpadami.

Jak wcześniej informowaliśmy, możliwość zgłoszenia udziału w akcji upływa dzisiaj, 10 września.