Doświadczony napastnik Węgier dołącza do Warty Poznań

32-letni Marton Eppel, znany z gry w reprezentacji Węgier oraz jako były lider strzelecki w węgierskiej ekstraklasie, podpisał umowę z Wartą Poznań. Kontrakt jest ważny do końca sezonu 2023/24 i zawiera możliwość przedłużenia o następny sezon. Eppel został pozyskany przez klub na zasadzie wolnego transferu.

Eppel, który ma blisko 32 lata – jego urodziny przypada na 20 listopada – pochodzi z Budapesztu. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w klubie Magyar AC. Największe triumfy święcił jednak w Budapeszteńskim Honvedzie, gdzie w sezonie 2016/17 zdobył mistrzostwo kraju oraz tytuł króla strzelców, mając na koncie 16 bramek. Rok później przeniósł się do Kajrat Ałmaty z Kazachstanu, gdzie w 50 meczach zdobył 25 goli. Grał również w NEC Nijmegen z Holandii i Cercle Brugge z Belgii. Jego ostatnim klubem przed dołączeniem do Warty Poznań był Diosgyori VTK, z którym rozstał się w lipcu tego roku.

Przez ostatnie dwa tygodnie, doświadczony napastnik trenował z Wartą Poznań. Wziął udział w meczach przeciwko Wisły Płock oraz Zagłębiu II Lubin, gdzie zdobył gola. Po pomyślnym przejściu testów medycznych w klinice Rehasport, 20 października związał się kontraktem z Wartą Poznań. Umowa jest ważna do czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o dodatkowy rok.