Mężczyzna odpowie za kradzież i wyłudzenia. Policja postawiła mu aż 35 zarzutów

Policjanci z Komisariatu w Skokach na poważne oskarżenia postawili mieszkańca gminy Skoki. Trzydziestolatek, który miał jeszcze odsiedzieć karę za inne kradzieże, został teraz zatrzymany za kolejne przestępstwa. Wśród zarzutów, jakie usłyszał, były nie tylko nowe kradzieże, ale również liczne wyłudzenia i oszustwa. Wszystkich zarzutów jest aż 35.

Przez ostatni tydzień śledczy intensywnie poszukiwali mężczyznę, który miał na swoim koncie długą listę przestępstw. Najbardziej poważnym zarzutem jest wyłudzenie telefonów komórkowych od jednej z firm telekomunikacyjnych. Mężczyzna posłużył się sfałszowaną tożsamością i wykorzystał prywatne dane członków swojej rodziny do zawarcia umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Opierając się na tych umowach, nabywał na raty smartfony różnych marek. Telefony były dostarczane do niego kurierem, przy czym płacił jedynie niewielką kwotę przy odbiorze. Niestety, zaniedbał spłatę rat, co spowodowało poważne straty dla firmy telekomunikacyjnej. Straty te oszacowano na łączną kwotę 25 363 złotych.