Zbliża się zakończenie inwestycji drogowej na ul. Armii Poznań w Pleszewie

Wciąż trwają prace budowlane przy rondzie na ulicy Armii Poznań w mieście Pleszew, z których zakończenie jest już na horyzoncie. W najbliższym czasie generalny wykonawca przystąpi do etapu układania asfaltu. Czynności te mogą spowodować znaczne utrudnienia dla uczestników ruchu.

Inwestycja polegająca na przebudowie ul. Armii Poznań w Pleszewie, obejmuje m.in. budowę nowego ronda na skrzyżowaniu z ulicami: 70 Pułku Piechoty, Lipową i Malińską. Całość przedsięwzięcia będzie kosztować prawie 7 milionów złotych. Środki na ten cel pochodzą m.in. z Polskiego Ładu, z którego powiat pleszewski uzyskał 5 milionów złotych, a pozostałą kwotę dołożyły lokalne samorządy: 700 tysięcy złotych z budżetu powiatu oraz 1 milion 300 tysięcy złotych ze strony Miasta i Gminy Pleszew.

Prace przy modernizacji ul. Armii Poznań są realizowane zgodnie z założonym harmonogramem – jak zapewniają przedstawiciele powiatu pleszewskiego. Od poniedziałku, 28 sierpnia, nastąpiło zamknięcie skrzyżowania ulic: Armii Poznań, 70 Pułku Piechoty, Lipowej i Malińskiej w Pleszewie. Wszystko wskazuje na to, że prace budowlane będą kontynuowane zgodnie z planem i zakończą się w październiku.