Prokuratura w Poznaniu czeka na zgodę szpitala do przeprowadzenia czynności procesowych wobec 71-latka

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Wawrzyniak, poinformował w czwartek, że organy ścigania oczekują na oficjalne oświadczenie ze strony szpitala poświadczające możliwość przeprowadzenia czynności procesowych względem 71-letniego mężczyzny. Dodatkowo wymieniony mężczyzna był wcześniej leczony na oddziale neurologicznym.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w środowe przedpołudnie na ulicy Karwowskiego, znajdującej się w poznańskiej dzielnicy Łazarz. Zbysław C., 71-letni mieszkaniec Poznania, bez wyraźnej przyczyny zaatakował nożem 5-letniego chłopca – Maurycego, który wraz z grupą przedszkolną był na wycieczce do lokalnej poczty. Agresor został zatrzymany na miejscu zdarzenia i obecnie przebywa pod stałym nadzorem szpitalnym.

„Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić niezbędnych czynności procesowych, ponieważ skierowany do nas przez szpital pacjent to zatrzymany w tej sprawie mężczyzna. Oczekujemy teraz na oficjalne oświadczenie szpitala potwierdzające możliwość przeprowadzenia wymienionych czynności procesowych wobec 71-letniego pacjenta” – powiedział rzecznik prokuratury.