Nagroda dla bohatera: Poznań zbiera 10 tysięcy złotych

Lokalny portal informacyjny poinformował o inicjatywie obywateli Poznania, którzy zdecydowali się na zebranie funduszy w wysokości 10 tys. zł jako wyraz wdzięczności za odważne postępowanie jednego z mieszkańców miasta, pana Grzegorza.

Zbiórka nie była jedynym działaniem mieszkańców Poznania po niedawnym tragicznym wydarzeniu – planowano również uroczyste pożegnanie pięcioletniego Maurycego, które miało mieć miejsce w niedzielę na placu Wolności.

Wstrząsające wydarzenia, które rozegrały się 18 października na Łazarzu w Poznaniu, przepełniły serca mieszkańców miasta smutkiem i niesmakiem. Na jednej z ulic dzielnicy 71-letni mężczyzna, Zbysław C., dokonał brutalnego ataku na małego Maurycego, który przechodził tamtędy w towarzystwie grupy przedszkolaków.

Maurycy miał zaledwie pięć lat. Wspólnie z innymi dziećmi oraz swoją nauczycielką z przedszkola udawał się na pocztę, aby nadać kartki. Pomimo natychmiastowej pomocy, jaką otrzymał po ataku, a także przeprowadzonej operacji, lekarzom z Poznania nie udało się uratować życia chłopca.