Dwie firmy z Metropolii Poznań wyróżnione nagrodą Marine Stewardship Council

Marine Stewardship Council, pozarządowa organizacja odznaczająca zaangażowanie w zrównoważone korzystanie z zasobów morskich, przyznała swoje prestiżowe nagrody MSC Award Poland 2023 dwóm firmom mającym swoją siedzibę w Metropolii Poznań. To pierwszy taki przypadek, kiedy to nagrody te trafiły do podmiotów działających na terenie naszego kraju.

Marine Stewardship Council to organizacja non-profit, która realizuje swoje działania w Polsce od roku 2013. Świętując swój jubileusz, postanowiła wprowadzić również w naszym kraju swoje znane na całym świecie nagrody – MSC Award. Od długiego czasu są one wręczane firmom i instytucjom, które szczególnie wyróżniają się zaangażowaniem w zrównoważone korzystanie z zasobów morskich. Wśród poprzednich laureatów znalazły się m.in. podmioty z USA, Hiszpanii, Australii czy Wielkiej Brytanii.

W tegorocznej edycji MSC Award Poland 2023 szczególne uznanie zdobyły dwie firmy z Metropolii Poznań. Ich działalność została doceniona przez Marine Stewardship Council za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz zrównoważonego wykorzystania zasobów morskich.