Prestiżowa Nagroda dla Polskiego Teatru na Międzynarodowej Arenie

Podczas zeszłorocznej edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich, Teatr Wielki w Poznaniu zaprezentował światu swoje najnowsze dzieło – spektakl „Jawnuta”. Ten wyjątkowy projekt teatralny, przygotowany pod reżyserią IIarii Lanzino, jest sceniczną interpretacją dzieła znanego polskiego kompozytora, Stanisława Moniuszki. To właśnie ten spektakl przyciągnął szczególną uwagę międzynarodowej komisji jurorskiej.

Już sama nominacja do prestiżowego International Opera Awards w kategorii „Odkrycie Roku” jest dowodem na to, jak istotne jest dla naszego teatru odnajdywanie i prezentowanie mało znanych utworów Stanisława Moniuszki – twórcy, którego imieniem patronujemy – takie są słowa członków ekipy opery poznańskiej.

Decyzja o tym, kto zdobędzie to prestiżowe wyróżnienie, zostanie ogłoszona 9 listopada podczas uroczystej gali. Wydarzenie to odbędzie się w Warszawie, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Spektakl „Jawnuta” ma szansę na powtórzenie triumfu innego dzieła – „Parii”, które w 2021 roku zwyciężyło w tej samej kategorii.