Juniorzy Lecha Poznań w walce o awans do fazy pucharowej Ligi Młodzieżowej UEFA

Mimo że seniorzy Lecha Poznań nie udało się zakwalifikować do fazy grupowej Ligi Konferencji, ich młodzieżowy zespół „Kolejorz” nadal ma szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Młodzieżowej UEFA. Rywalem w pierwszym etapie będzie francuski zespół Nantes.

Liga Młodzieżowa UEFA, utworzona w 2012 r., to odpowiednik Ligi Mistrzów dla piłkarzy nie starszych niż 19 lat. W rozgrywkach jest dwutorowo – po pierwsze, w fazie grupowej, skąd najlepsze drużyny bezpośrednio przechodzą do 1/8 finału, a drużyny kończące na drugich miejscach rywalizują w 1/16 finału. Po drugie, poprzez kwalifikacje dwuetapowe nazywane play-offami zwycięzców, gdzie w tym roku Lech ma okazję pokazać swoje umiejętności.

Lech Poznań zmaga się z Nantes, które w poprzednim sezonie przegrało w rundzie finałowej ze Szkotami z Hibernian. Rywalizacja będzie miała formę dwumeczu. Pierwsze spotkanie jest zaplanowane na środowe wczesne popołudnie w Poznaniu, natomiast rewanż zaplanowano na 25 października we Francji. Zwycięzca przystąpi do drugiej, decydującej rundy przeciwko szwedzkiemu Malmoe lub fińskiemu HJK. Awans do tej części turnieju oznacza rozpoczęcie gry w 1/16 finału.