Przywódca lokalnej partii z Poznania obiecuje poprawę transportu i praw kobiet

Adam Szłapka, lider partyjny z Poznania, podczas udziału w Kluczowym Temacie Radia Poznań, podkreślił swoje bliskie kontakty z mieszkańcami miasta. Często spotyka się z poznaniakami, którzy według jego doświadczeń i rozmów, pragną silniejszego wsparcia dla sektora przedsiębiorców, respektowania praw kobiet oraz bardziej sprawiedliwego systemu prawnego.

Odnośnie do kwestii infrastruktury komunikacyjnej, Szłapka wskazał na konieczność przyspieszenia połączeń pociągów między Poznaniem a Warszawą. Zapewnił również, że jego partia – Platforma Obywatelska (PO) – zdoła pozyskać dodatkowe fundusze z Krajowego Programu Operacyjnego (KPO).

Szłapka nie ma wątpliwości co do przyszłości swojej partii w Poznaniu. Z pełną pewnością zapowiedział, że PO będzie walczyć o jak najlepszy wynik wyborczy. Wskazał również na spadek popularności partii PiS, przewidując, że zdobędzie ona maksymalnie dwa mandaty. Jednocześnie zaznaczył, że w Poznaniu jest więcej komitetów wyborczych, które również mogą liczyć na zdobycie dwóch mandatów. Szłapka z entuzjazmem mówił o prognozach, które przewidują dla PO pięć mandatów. Jednak on sam i jego partia nie zamierzają się na tym poprzestać – walczą o zdobycie szóstego mandatu. Z tego powodu gorąco zachęca do oddania głosu na KO, podkreślając, że to właśnie walka o ten szósty mandat może doprowadzić do zepchnięcia Konfederacji poniżej progu wyborczego.