Odznaczenia dla poznańskiej mistrzyni w brydżu sportowym

26 października, podczas turnieju Grand Prix City Park Bridge Club, który miał miejsce na terenie obiektów POSIR na Campingu Malta, zorganizowano ceremonię wręczenia gratulacji wybitnej zawodniczce Ewie Morawskiej. Jest ona zdobywczynią wielu medali w Mistrzostwach Polski Juniorów w brydżu sportowym i reprezentuje klub Taurus Poznań – I liga.

Podczas uroczystości, Patryk Pawełczak, Dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania, osobiście złożył gratulacje i życzenia kontynuacji sukcesów sportowych dla Ewy Morawskiej. Z kolei Maciej Piekarczyk, Zastępca Dyrektora Wydziału Sportu Miasta Poznania, przekazał swoje gratulacje telefonicznie.

Ewa Morawska regularnie tworzy parę z Dominiką Ocylok, która również reprezentuje Taurus Poznań. Oba te zawodniczki są obecnymi Drużynowymi Mistrzyniami Świata Juniorów. Ten prestiżowy tytuł zdobyły podczas imprezy, która odbyła się latem tego roku w Veldhoven w Holandii.

Klub Taurus Poznań zdobył także w tym roku tytuł Mistrza Polski par kobiet, który przypadł Marcie Wójcik. Klub ten jest wyjątkowy na polskim tle, bowiem jest jedynym zespołem wśród drużyn występujących w centralnych rozgrywkach ligowych, gdzie zawodniczki przeważają nad zawodnikami. W skład drużyny wchodzi sześć pań i trzech panów. Dodatkowo warto zaznaczyć, że dwie pary seniorskie reprezentujące poznański klub Taurus znajdują się w szerokiej kadrze Polski w kategorii mikstów.