Poszukiwany przez Policję za przestępstwo seksualne

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji na terenie północnej części Poznania intensywnie poszukują mężczyzny, którego wizerunek widnieje na udostępnionych zdjęciach. Jest on podejrzany o popełnienie przestępstwa seksualnego skierowanego na osobę niepełnoletnią. Jeżeli ktoś go rozpoznaje, prosimy o natychmiastowy kontakt z policją.

Śledztwo, które obecnie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań – Północ, jest realizowane na zlecenie Prokuratury Rejonowej Poznań – Stare Miasto. Dotyczy ono przestępstwa polegającego na zmuszeniu osoby małoletniej do poddania się czynnościom o charakterze seksualnym.

Incydent, który stał się przedmiotem śledztwa, miał miejsce 22 września bieżącego roku, około godziny 12.20, w Parku Tadeusza Kasserna, położonym na Osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu. Wówczas to niespodziewanie do jednej z dziewcząt podszedł nieznajomy mężczyzna, pochwycił jej i dokonał nieodpowiednich dotknięć w miejscach intymnych. Przy tym, wypowiadał on słowa o wyraźnie seksualnym kontekście.

Po dokonaniu przestępstwa, mężczyzna oddalił się w stronę budynku o numerze 13a, położonego na tym samym osiedlu. Następnie wsiadł do jednego z tramwajów miejskich. Policjanci prowadzący postępowanie, zdołali zabezpieczyć nagrania z monitoringu, na których widoczny jest podejrzany.

Poszukiwany to mężczyzna w wieku około 40-50 lat, o wzroście w granicach 165-175 cm, o normalnej budowie ciała, nie posiadający żadnych szczególnych cech charakterystycznych. W dniu incydentu był ubrany w szary t-shirt z czerwonym nadrukiem BANE na wysokości klatki piersiowej, czarne spodnie oraz czarne buty. Dodatkowo, miał na głowie ciemną czapkę z daszkiem i przy sobie czarno-niebieski plecak.