Zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w Poznaniu powoduje ogromne korki

Do dnia 8 października, mieszkańcy Poznania, korzystający z samochodów, będą musieli mierzyć się z poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Wszystko to za sprawą remontu przejazdu kolejowo-drogowego znajdującego się w ciągu ulicy Kopanina. Na skutek prac wykonywanych na tym odcinku drogi, doszło do jego całkowitego zamknięcia, co niestety przekłada się na tworzenie się wielkich zatorów na pobliskich ulicach.

Sytuację tę potwierdził poznański urząd miejski, który dodatkowo zaznaczył, że prace remontowe są prowadzone przez spółkę kolejową na jej zlecenie.

Aby umożliwić kierowcom dojazd do ulicy Głogowskiej oraz osiedla Mikołaja Kopernika, zostały wytyczone objazdy poprzez ulice: Kopanina, Kacza, Promienista, Ściegiennego i Głogowska.

Warto również zwrócić uwagę na chwilowe zmiany w organizacji ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu ulic Kopanina i Mrągowa została zawieszona zasada pierwszeństwa, która zwykle obowiązywała w tym miejscu.

Niestety, nie wszyscy kierowcy są świadomi tych zmian, co sprawia, że często bezwiednie kierują się w stronę zamkniętego przejazdu. Dodatkowo, trudnością jest również to, że część drogi na ulicy Promienistej również jest poddawana remontowi, co przyczynia się do powstawania jeszcze większych korków.

Mimo utrudnień dla ruchu kołowego, prace nie wpłynęły na możliwość przejścia pieszych przez remontowany przejazd.