Powrót Muzeum Motoryzacji do Poznania podczas Retro Motor Show

Przy okazji obchodów Retro Motor Show, które odbywają się w roku 2023, Automobilklub Wielkopolski z przyjemnością informuje o powrocie Muzeum Motoryzacji do Poznania. Od 26 października, entuzjaści starych samochodów będą mogli ponownie odwiedzić muzeum, które tym razem znajduje się w hali nr 12 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

Retro Motor Show to największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych, które trwają od piątku do niedzieli. W ramach programu tegorocznej edycji targów, obchodzone jest też stulecie istnienia Automobilklubu Wielkopolskiego. To właśnie w czasie tych uroczystości padło oficjalne ogłoszenie o powrocie Muzeum Motoryzacji do Poznania.

Muzeum Motoryzacji zostaje ponownie otwarte jako wystawa czasowa. Znajduje się teraz w hali nr 12 – dawnym pałacu targowym na terenie MTP. Oficjalna data otwarcia to 26 października, natomiast data zamknięcia wystawy nie została jeszcze ustalona.

Dariusz Wawrzyniak, dyrektor grupy produktów MTP, podkreśla unikatowość nowego miejsca wystawy. – To pawilon, którego od dawna nie wykorzystywano do imprez targowych. Obecnie kończymy pierwszy etap rewitalizacji dedykowanej muzeum – mówił.

Wystawa ma też związek ze stuleciem działalności Automobilklubu Wielkopolskiego. Jak informuje dyrektor Bartosz Bieliński, klub powstał dokładnie 100 lat temu, w 1923 roku. Obecnie gromadzi 1700 członków, miłośników nie tylko starych pojazdów, ale motoryzacji w ogóle.