Otwarte dyskusje o przyszłości piłki nożnej w gminie nieopodal Szamotuł

W mieście położonym w bliskim sąsiedztwie Szamotuł, rozgorzała otwarta debata na temat przyszłości piłki nożnej. Pierwsze dni tygodnia były zdominowane przez spotkanie, które odbyło się w urzędzie miasta Wronki. Głównymi uczestnikami tego zebrania byli reprezentanci samorządu oraz lokalnych drużyn piłkarskich.

Z informacji przekazanych przez ratusz wynika, że podczas narady z przedstawicielami klubów piłkarskich oraz akademii, udało się wypracować jednolitą strategię wzrostu na następne trzy lata.

Magistrat ogłosił, że Wronki zamierza finansować jedynie te boiska, które regularnie służą do szkolenia młodzieży i dzieci. To właśnie na tych obiektach organizowane są mecze i turnieje ligowe – zapewnił urząd w swoim komunikacie.

Ratusz podał również, że wszyscy zaangażowani w rozwój lokalnej piłki nożnej zgadzają się co do potrzeby budowy miejskiego stadionu. Ten nowy obiekt sportowy ma służyć wszystkim zawodnikom – zarówno tym młodym jak i doświadczonym.

Do informacji podanych przez magistrat należy również dodać, że nowy stadion ma powstać w Olszynkach. Jest to dzielnica Wronek, położona na północny wschód od centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od dawnego stadionu Amiki Wronki. Obecnie jest on wykorzystywany przez Akademię Lecha Poznań.