Mieszkanie 70-letniej kobiety i jej niepełnosprawnej córki strawione przez płomienie na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu

W piątek 26 stycznia, zdarzył się tragiczny incydent na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu. W wyniku pożaru, kobieta w podeszłym wieku – 70 lat, razem ze swoją niepełnosprawną córką, zostały zmuszone do opuszczenia swego domu. Ze względu na wystąpienie objawów zatrucia czadem, obie zostały przetransportowane do najbliższego szpitala.

Remont tego kompletnie zniszczonego domu jest teraz celem wnuczki tej staruszki. Pożar całkowicie zniszczył jedno z pomieszczeń, ale reszta mieszkania również wymaga gruntownej renowacji. Przedmioty, które udało się ocalić z ognia są nieodzowne i nie nadają się już do dalszego użytkowania. Wnuczka staruszek, Martyna Łaz, podjęła inicjatywę zbierania funduszy na remont. Ustaliła cel na kwotę 50 tysięcy złotych i rozpoczęła zbiórkę na portalu zrzutka.

Równolegle, Burmistrz Swarzędza postanowił również wesprzeć te nieszczęsne kobiety. Skierował Stowarzyszenie na rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej do przeprowadzenia dodatkowej zbiórki funduszy. Szczegóły dotyczące konta bankowego, na które można przekazywać darowizny, znajdują się na stronie internetowej urzędu miasta Swarzędza.