Kandydat Trzeciej Drogi wykluczony z partii za kontrowersyjne wpisy na temat Palestyńczyków

Paweł Norbert Strzelecki, który miał reprezentować Trzecią Drogę w wyborach do Poznańskiej Rady Miasta, został usunięty z listy partii po kontrowersyjnych wpisach na portalu X dotyczących konfliktu w Strefie Gazy. Partia uznała jego komentarze za niewłaściwe i poprosiła go o rezygnację z udziału w nadchodzących wyborach.

Wpis Strzeleckiego brzmiał: „Ile razy Izrael od 1948 r. proponował Palestyńczykom trwały pokój? Te prymitywy z Gazy wybrały wieczne przegrywanie wojen przegranych trzy pokolenia temu. Ich przywódcy terroryści muszą zginąć”. Ten post na portalu X wywołał oburzenie wśród niektórych użytkowników internetu.

Informację o kontrowersyjnym wpisie przekazał do Trzeciej Drogi działacz partii Razem. „Otrzymaliśmy tę informację od jednego z naszych członków, który natknął się na ten wpis dotyczący Palestyny. Jako osoba odpowiedzialna za prowadzenie Twittera (obecnie portal X), Razem Poznań, napisałem o tym, co o tym sądzimy. Poinformowałem także Przemysława Plewińskiego, kandydata Trzeciej Drogi na prezydenta Poznania, oraz Polskę 2050” – relacjonuje Michał Kucharski z partii Razem, także kandydat do rady miasta z KWW Społeczny Poznań, ale z innego okręgu.