Mieszkańcy Poznania zmagają się z niedogodnościami komunikacyjnymi z powodu remontu dworca Junikowo

Poznań będzie w najbliższym czasie miejscem prac remontowych, które wpłyną na codzienną komunikację mieszkańców. Remont dworca Junikowo, który ma rozpocząć się już w przyszłym tygodniu, spowoduje liczne niedogodności dla pasażerów korzystających z transportu publicznego. Prace obejmują konserwację budynku oraz wymianę elementów zadaszenia, które uległy zniszczeniu. W rezultacie, niektóre trasy tramwajowe i autobusowe ulecą modyfikacji.

Planowany czas trwania remontu wynosi sześć miesięcy. Miasto chce, aby dworzec, który został wybudowany dziesięć lat temu, był gotowy do pełnej eksploatacji przed uroczystościami Wszystkich Świętych. Bliskość jednej z największych nekropolii miejskich – cmentarza junikowskiego – sprawia, że termin ten jest szczególnie ważny.

Zmiany w organizacji ruchu wchodzą w życie 23 marca. Od tego dnia Punkt Nadzoru Ruchu Budziszyńska przejmie odpowiedzialność za koordynację ruchu tramwajowego. Tramwaje linii 1, 13 i 15 będą tam kończyć swoje trasy.

Do pętli Budziszyńska zostaną również przekierowane autobusy linii nr 122, 177, 716, 727 i 803. Służby MPK Poznań pracują nad przygotowaniem tymczasowego przystanku, który umożliwi korzystanie z połączeń w rejon cmentarza w systemie wahadłowym.

Dla ułatwienia mieszkańcom dojazdu do cmentarza, uruchomiona zostanie linia wahadłowa nr 91. Tramwaje na tej linii będą kursować co 12-15 minut wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, zapewniając dogodny dostęp do miejsca spoczynku bliskich.