Zapowiedź pierwszego pikniku roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich

Nadchodząca sobota to data zaplanowanego pierwszego w tym roku pikniku z serii, który odbędzie się na przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które zostaną podzielone na konkretnych stref.

W ramach strefy zdrowia będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji zdrowotnych. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ proponuje m.in. pomiar masy ciała oraz tkanki tłuszczowej. Również udzielane będą informacje na temat Internetowego Konta Pacjenta czy bezpłatnych programów profilaktycznych, jak również portali wspierających zdrowy tryb życia takich jak: Akademia NFZ czy Diety NFZ – jak informują organizatorzy. Dodatkowo, w tej strefie będzie możliwość rejestracji jako dawca szpiku, przeprowadzenia badania wzroku czy sprawdzenia zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanym przez palaczy. Każdy będzie miał też okazję założyć alkogogle i dokonać pomiaru poziomu glukozy we krwi.

Na terenie strefy bezpieczeństwa i edukacji pojawią się m.in strażnicy miejscy, przedstawiciele miasta promujący program OK Poznań, pracownicy miejskiej zieleni oraz szkoła językowa. Nie zabraknie również atrakcji związanych ze sportem i kulturą. W programie są przewidziane animacje dla dzieci, przedstawienia teatralne, zajęcia z zumby czy zabawa bańkami mydlanymi.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 16.00 w pawilonie 1A na terenach MTP. Organizowane pikniki będą miały cykliczny charakter aż do września.