Transfer Arnela Jakupovicia: Czy Lech Poznań i Legia Warszawa zawalczą o austriackiego napastnika?

Przez ostatnie miesiące, polskie drużyny piłkarskie Lech Poznań i Legia Warszawa były wielokrotnie kojarzone z możliwym transferem Arnela Jakupovicia. Według portalu nogomania, Austriak będzie wystawiony na sprzedaż w letnim okresie transferowym, ponieważ jego obecny klub, NK Maribor, doświadcza trudności finansowych. Czy jednak polskie kluby zdecydują się na ten ruch?

Arnel Jakupović to znana postać dla polskich skautów piłkarskich. Jako lider klasyfikacji strzelców w słoweńskiej ekstraklasie, kiedyś był często łączony z transferem do dwóch największych klubów w Polsce – Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Niemniej jednak, do tej pory polskie kluby nie przedstawiały żadnych konkretnej propozycji transferowej dla 25-letniego napastnika. Niemniej jednak, sytuacja ta może ulec zmianie w najbliższych miesiącach. Zgodnie z informacjami podanymi przez nogomania, Jakupović zostanie wystawiony na sprzedaż już latem.

NK Maribor jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje dodatkowych funduszy. Klub jest obecnie na trzecim miejscu w tabeli i nie ma szans na zdobycie mistrzostwa kraju, które gwarantowałoby udział w Lidze Mistrzów.

W związku z tym pojawił się pomysł sprzedania Jakupovicia. Szacuje się, że wartość tego ruchu wyniesie około 1,2 miliona euro. Obecnie największą determinację w sprawie transferu wykazuje rumuński klub FCSB, jednak decyzja jeszcze nie zapadła.

Arnel Jakupović dołączył do NK Maribor z NK Domżale w lutym 2023 roku. Przed tym grał dla takich klubów jak Empoli, Sturm Graz, Juventus i Austria Wiedeń. To daje polskim drużynom możliwość rywalizacji o jego talent.