Zwycięstwa piłkarskie Lecha Poznań z udziałem Bartosza Salamona zostały zagrożone przez tymczasowe zawieszenie piłkarza

Podczas 12 spotkań, w których w składzie „Kolejorza” występował Bartosz Salamon, drużyna Lecha Poznań cieszyła się sześciokrotnie czystym kontem. Salamon, będący również reprezentantem Polski, powrócił do gry pod koniec grudnia, po odbyciu kary za doping. Od tego czasu nieodłącznie wspiera drużynę prowadzoną przez Johna van den Broma i Mariusza Rumaka. Niemniej jednak, w niedzielnym spotkaniu przeciwko Cracovii, piłkarz będzie mógł tylko dopingować swoich kolegów z trybun.

Bartosz Salamon, niestety dla siebie i swojego zespołu, otrzymał czwartą żółtą kartkę w obecnym sezonie, podczas ostatniej rywalizacji z ŁKS-em Łódź (3:2). Z racji na to zawieszenie, nie weźmie udziału w następnym meczu przeciwko Cracovii.

Z pewnością brak Salamona na boisku odczują pozostali gracze „Kolejorza” i trener Mariusz Rumak. Oprócz nieobecności reprezentanta Polski, Rumak nie będzie mógł też korzystać z pomocy kilku innych zawodników. Wśród nich są: Artur Sobiech, Ali Gholizadeh, Dino Hotic, Filip Dagerstal oraz Michał Gurgul, którzy obecnie walczą z urazami.