W środę podpisanie umowy na budowę kluczowego odcinka trasy S11 i obwodnicy Obornik

Planowane jest, że w nadchodzącą środę, 3 lipca, w siedzibie Urzędu Miasta Oborniki o godzinie 10.00, nastąpi podpisanie ważnej umowy związanej z budową drogi ekspresowej S11 między Poznaniem a Obornikami. Do realizacji tego projektu zostanie także włączona budowa obwodnicy Obornik. Na uroczystości podpisania dokumentu będą obecni ministranci: Krzysztof Paszyk oraz Dariusz Klimczak.

Inwestycja ta to odpowiedź na oczekiwania wielu kierowców, które są wyrażane od długiego czasu. Wybór najatrakcyjniejszej propozycji złożonej w przetargu miał miejsce w okresie wiosennym. Oferta obejmowała kwotę przekraczającą 850 milionów złotych i została przedstawiona przez konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Wybrany wykonawca, który zwyciężył w przetargu, ma za zadanie przeprowadzić inwestycję według modelu „Projektuj i buduj” w ciągu 39 miesięcy, z uwzględnieniem przerw związanych z okresami zimowymi.

Planowany do budowy odcinek drogi będzie mierzył 22 kilometry. Jego powstanie nie tylko znacznie polepszy przepływ ruchu na trasie między Obornikami a Poznaniem, ale również umożliwi ominąć Oborniki.

W ten sam środowy dzień, z udziałem tych samych ministrów, planowane jest również podpisanie umowy dotyczącej budowy trasy S10 pomiędzy Witankowem a Piłą Północ.