Nowe mieszkania Poznań – w jakich dzielnicach warto zamieszkać? Sprawdzamy!

Poznań to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce. Stolica Wielkopolski kusi przyjeżdżających ogromnymi możliwościami edukacyjnymi, zawodowymi oraz także handlowymi. Jak zatem wygląda rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Poznaniu? Sprawdzamy. 

Poznań po reformie ustrojowej został podzielony na osiedla. Mieszkańcy na podstawie wyborów wybierają radę, która jest organem uchwałodawczym. Dodatkowo powstają lokalne wspólnoty mieszkańców – ich zadaniem jest m.in. monitorowanie stanu infrastruktury na terenie osiedla oraz dbanie o bezpieczeństwo w danej jednostce administracyjnej. 

Nowe mieszkania Poznań – jak wygląda rynek? 

Stolica Wielkopolski oferuje bardzo bogatą ofertę lokali zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nowe mieszkania na sprzedaż w Poznaniu znajdują się niemal na terenie każdej jednostki w mieście. Napływowe osoby mają zatem z czego wybierać. 

„Rdzenni” mieszkańcy stolicy Wielkopolski posługują się często starymi nazwami 5. dzielnic, które na stałe przyjęły się do kanonu. Dlatego często słyszy się, że ktoś mieszka na Wildze, Jeżycach, Grunwaldzie, Nowym bądź Starym Mieście. 

Warto, by przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej przejrzeć dokładnie oferty lokali na sprzedaż oraz co oferuje dany deweloper. Poznań jest rozwojowym miastem, dlatego inwestorzy muszą nadążać i dostosowywać się do najnowszych trendów na rynku nieruchomości. Warto sprawdzić, czy nowe mieszkanie na sprzedaż posiada przykładowo system smart home czy stację ładowania pojazdów elektrycznych na terenie osiedla. 

Poznań mieszkania – poszukiwanie lokalu idealnego 

Podstawowym kryterium wyboru mieszkania z rynku pierwotnego będzie przede wszystkim jego lokalizacja i co za tym idzie – odległość do miejsca pracy czy uczelni. Kolejnym aspektem branym pod uwagę będzie z pewnością okolica osiedla oraz czy nowe mieszkanie na sprzedaż położone jest blisko komunikacji miejskiej i terenów zielonych. Gdy kupujący znajdzie najbardziej interesującą go jednostkę administracyjną, nadejdzie czas na poszukiwanie mieszkania idealnego. 

Jeśli głównym kryterium przyszłego mieszkańca jest bliskość parków, to warto sprawdzić, czy wybrany deweloper posiada w takim rejonie nowe mieszkania. Poznań jest bardzo zielonym miastem, szczególnie urokliwe są tereny przy rzece Warcie lub słynnym Jeziorze Maltańskim. 

Ogólnopolski deweloper, Grupa Murapol, posiada w swojej ofercie nowe mieszkania na sprzedaż w tych rejonach miasta Poznań. Szczególnie warto zwrócić uwagę na inwestycję Murapol Zielony Żurawiniec przy ul. Sielawy. Osiedle położone jest w sąsiedztwie Rezerwatu przyrody Żurawiniec oraz rzeki Warty. To świetna propozycja dla osób aktywnych ceniących ciszę i spokój. Dojazd do centrum miasta zajmuje tylko 15 minut autem. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, liczne sklepy orz lokale usługowo-handlowe. W poznańskiej ofercie dewelopera są nowe mieszkania na sprzedaż w zróżnicowanych metrażach oraz układach – każde z balkonem oraz tarasem na niższych piętrach. Całe osiedle Murapol Zielony Żurawiniec będzie docelowo obejmować siedem budynków. Do dyspozycji mieszkańców postawiono stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz liczne stojaki rowerowe. Każdy lokal został wyposażony w pakiet antysmogowy – czyli system specjalnych filtrów chroniących przed pyłkami, zanieczyszczeniami i owadami. Grupa Murapol daje swoim klientom możliwość zakupu inteligentnego domu, dzięki instalacji Home Management System w budynkach. 

Nowe mieszkania na sprzedaż – Poznań pełen ofert 

Jeśli jednym z głównych kryteriów jest bliskość centrum miasta, to warto poszukać lokalu, który ma do niego bardzo dobry i, przede wszystkim, szybki dojazd. Poznań oferuje ogrom wydarzeń zarówno kulturalnych, jak i rozrywkowych. W ofercie Grupy Murapol znajduje się inwestycja Murapol Nowe Miasto, która położona jest zaledwie kilkanaście minut drogi autem od ścisłego centrum. To idealna opcja dla osób, które chcą korzystać z dobrodziejstw, które oferuje Poznań. 

Murapol Nowe Miasto znajduje się przy ul. Wagrowskiej niedaleko ronda Starołęka. Na terenie inwestycji powstaną liczne udogodnienia, jak stacja ładowania pojazdów elektrycznych czy stojaki rowerowe. Dodatkowo każdy lokal, tak samo jak w przypadku osiedla Murapol Zielony Żurawiniec, został wyposażony w pakiet antysmogowy. Standardowo, w budynku wykorzystano instalację Home Management System, dzięki czemu nowe mieszkania w poznańskiej inwestycji mają dostęp do opcji smart home. W ofercie Grupy Murapol znajdują się ustawne lokale – od kawalerek po pokoje 4-osobowe w zróżnicowanych metrażach. W sprzedaży dostępne są gotowe mieszkania do odbioru. 

Doświadczony deweloper – Poznań ma na to odpowiedź 

Grupa Murapol istnieje na rynku nieruchomości od ponad 21 lat. Zrealizowała w tym czasie 74 wieloetapowych inwestycji i oddała do użytkowania 22,5 tys. lokali. 

– Nasze wieloletnie doświadczenie jest cenione przez naszych klientów w stolicy Wielkopolski. Jednym z najbardziej topowych osiedli, które realizowaliśmy jako deweloper w mieście Poznań była inwestycja Murapol Malta. W ofercie zostało już tylko jedno gotowe do odbioru mieszkanie na sprzedaż. Obecnie budujemy dwa nowe osiedla: Murapol Zielony Żurawiniec oraz Murapol Nowe Miasto. Obie inwestycje posiadają pakiet ECO i antysmogowy oraz opcję smart home w wersji basic i premium. Szeroka oferta mieszkań z rynku pierwotnego sprosta oczekiwaniom każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży, Grupa Murapol. – Lokale 1 i 2-pokojowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów gotówkowych, natomiast osoby szukające mieszkania na własne potrzeby mieszkaniowe wybierają większe metraże. – dodaje Łukasz Tekieli. 

Deweloper posiada w swojej ofercie nowe mieszkania na sprzedaż. Poznań jest wymagającym rynkiem, dlatego Grupa Murapol systematycznie przygotowuje pulę mieszkań, która objęta jest akcją promocyjną. Warto śledzić na bieżąco stronę dewelopera, by być na bieżąco ze wszystkimi akcjami.