Zaproszenie na letnie atrakcje w Poznaniu

W tym sezonie letnim, Poznań kwitnie bogactwem różnorodnych atrakcji pod gołym niebem oraz ciekawych propozycji spędzania czasu dla całej rodziny. Dni 15 i 16 lipca to okres, kiedy miasto przyciąga swoją ofertą kin plenerowych oraz innych wydarzeń na świeżym powietrzu, które stanowią doskonałą alternatywę dla spacerów.

Wśród najważniejszych wydarzeń lata zdecydowanie wyróżnia się Summerland Festival. W ramach tej pierwszej edycji festiwalu, który odbędzie się na Scenie Play na Skwerze w Poznaniu, zaplanowano występy aż sześciu znanych raperów. Na entuzjastów tego gatunku muzycznego czekają już bilety w sprzedaży.

Kolejnym wydarzeniem, które warto odwiedzić, jest cykl „Lato z Estradą”, organizowany przez Estradę Poznańską. Ten zbiór kulturalnych imprez swym charakterem wprowadza ducha Bałkanów, Słowacji i Ukrainy do Polski. Najbliższy event z tego cyklu, to koncert Kapeli Karpati, który odbędzie się w sobotę 15 lipca.

Na amatorów teatru czeka natomiast niebanalne przedstawienie pod tytułem „W piwnicy Ducha Gór”. To spektakl przygotowany przez teatr „Czerwona walizka”, który zaprasza widzów na niecodzienną podróż w czasie. Tym razem scena przeniesie zarówno młodszych jak i starszych gości do tajemniczej starej piwnicy pełnej historii z minionych lat.